İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Yapıldı

Haber Tarihi :   29.05.2023

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ve Dini İlimler Merkezi tarafından düzenlenen “İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu” tamamlandı.

 

İlahiyat Fakültesi Abdülvahab Gazi Konferans Salonundaki sempozyumun açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ünal Kılıç, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Enis Baha Biçer, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

 

Programın açış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, İlahiyat Fakültesinin kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren ve sahasında önemli bilim insanlarını yetiştiren bir fakülte olduğunu belirtti. Bu tür sempozyumların önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız, İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu’nun da bundan sonra geleneksel hale geleceğini ve her yıl düzenleneceğini ifade ederek emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür etti.

 

Ardından konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, “Özellikle ihtiyaç haline gelen lisansüstü programlarda akademik çalışmalara başlayan genç akademisyenlerimizin geleceğe ışık tutmaları açısından lisansüstü öğrenci sempozyumunun çok elzem olduğuna karar vererek bu sempozyumu gerçekleştirdik.” dedi.

 

Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik de yaptığı konuşmasında, “Çok kısa bir sürede duyurmamıza rağmen çok sayıda bildirinin gelmiş olması ne kadar büyük bir lisansüstü gücümüzün olduğunu gösteriyor.” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Yaklaşık 2 gün süren ve 2 ayrı salonda gerçekleştirilen sempozyumda 60 bildiri sunuldu.

Yukarı